STEAM diena ,,Atradimų pavasaris“

Jau ne pirmus metus 1-4 klasėse vyksta integruota STEAM diena ,,Atradimų pavasaris“. Šiemet ji tapo projekto ,,Tūkstantmečio mokykla II“ dalimi. Dienos tikslas – ugdyti mokinių kūrybiškumą, domėjimąsi tiriamąja veikla, gebėjimą taikyti teorines žinias praktikoje, mokymąsi bendradarbiaujant.
Diena prasidėjo ,,Didžiojo Velykinio margučio“ detalių paruošimu iš tuščių kiaušinių dėklų ir verbų puokštelių rišimu artėjančiam Šv. Verbų sekmadieniui.
Vėliau visi rinkosi į salę, kur vyko STEAM dienos atidarymo šventė, kurioje dalyvavo ir Kupiškio rajono Subačiaus gimnazijos Noriūnų Jono Černiaus pagrindinio ugdymo skyriaus pirmokai kartu su mokytoja Sigita Keršuliene. Šventės pradžioje sveikinimo žodį mokiniams tarė gimnazijos direktorė Jūratė Kavoliūnienė.
Įspūdingoje mokslinio šou ,,Atradėjas“ parodomojoje programoje mokiniai turėjo galimybę susipažinti su skysto azoto savybėmis, sužinoti, kaip išgauti ugnį, kurią galima laikyti rankose. ,,Tesla šou“ pristatymo metu mokiniai bandė suvaldyti žaibą ir išmokti ,,STEAM song“ dainą anglų kalba.
Po pietų pertraukos vyko edukacinės veiklos klasėse. Visi mokiniai edukacijoje ,,Ateities inžinerija“, padedami edukatorių ,,iš Bricks 4 Kidz Lietuva“, atliko įvairias konstravimo užduotis LEGO konstruktoriais. Po to pirmokai dalyvavo viešnios, mokytojos Sigitos Keršulienės, paruoštoje edukacijoje ,,Eksperimentai su balionais“. Antrokai kartu su mokytoja Irena Veikšriene nagrinėjo ,,Afrikietiškų sraigių“ gyvenimo ypatumus. Trečiokams mokytoja Daiva Girdvainienė demonstravo ir patiems leido pasigaminti tikrą karamelę edukacijoje ,,Verdu karamelę“. Ketvirtokai edukacijoje ,,Vilnos vėlimas“ , kuriai vadovavo mokytoja Ramutė Vaičėnienė, apvėlė muilą vilna. Svečiams iš Noriūnų mokytoja Renata Kiburienė edukacijoje ,,Gipso paslaptys“ pristatė gipso savybes, o vaikai iš gipso pasigamino savo delnukų antspaudus.
         Renginio pabaigoje buvo įteiktos padėkos STEAM dienos dalyviams bei edukatoriams.
STEAM ugdymas yra vienas iš šiuolaikiškiausių ugdymo būdų. Džiaugiamės, kad mums
tinkamai pavyko integruoti gamtos mokslus, technologijų ir inžinerijos, menų ir matematikos
disciplinas bei jas susieti su realiu pasauliu.

Mokytoja Renata Kiburienė