Gedimino pilies bokšto vėliava Pandėlio gimnazijai

  Paraišką konkursui gauti Gedimino pilies bokšto vėliavą teikėme jau trečią kartą. Du kartus – 2019 m. ir 2021 m. – buvome įvertinti paskatinamaisiais prizais. Šiais metais buvome įvertinti pagrindiniu apdovanojimu – Pilies bokšto vėliava. Net 39 mokyklos pretendavo į teisę saugoti šį valstybės simbolį. Komisija, sudaryta iš Krašto apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų ir Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovų, priėmė šį sprendimą atsižvelgdama į kryptingą, daugelį metų vykdomą pilietinę veiklą, tradicijų puoselėjimą, ypatingą dėmesį savo krašto pažinimui.
2022 m. Gedimino pilies bokšto vėliava buvo perduota Pandėlio gimnazijai sausio 1 d. Vilniuje, Katedros aikštėje, Gedimino paminklo papėdėje. Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanoriai ir Garbės sargybos kuopa, šauliai, kovų už Lietuvos laisvę dalyviai, visuomeninių organizacijų atstovai, Vilniaus miesto bendruomenės nariai.
Trimito signalui paskelbus ceremonijos pradžią diktorius Juozas Šalkauskas perskaitė istorinį tekstą apie vėliavos pakėlimą ir šią tradiciją. Skambant choro „Aidas“ atliekamai dainai ir būgnų tremolo nuleista 2022 m. Gedimino pilies bokšto vėliava. Netrukus palydint trims trimito signalams iškeliama 2023 m. vėliava. Nuaidi trys iškilmingos salvės, kurios skiriamos Lietuvai Tėvynei, Lietuvos laisvės simboliui – valstybės vėliavai, už savo ir mūsų laisvę kovojančiai Ukrainai. Oficialias kalbas sakė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.
Vėliau į Katedros aikštę prie Gedimino paminklo atžygiuoja Vėliavos grupė su 2022 m. Gedimino pilies bokšto vėliava. Vėliava sulankstoma ir perduodama Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui, kuris ją perduoda Pandėlio gimnazijos atstovams. Gimnazijos direktorė Jūratė Kavoliūnienė taria padėkos žodį. Ceremonija baigiama tekstu apie atkurtos Lietuvos nepriklausomybės šventes ir minėjimus šiais metais, apie Naujuosius, 2023 metus, švenčiančią Lietuvą.
Po iškilmingo renginio gimnaziją su garbingu apdovanojimu pasveikino Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, arkivyskupas Gintaras Grušas, seimo narys Laurynas Kasčiūnas, Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narė Audronė Kaupienė, Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose vadovas Valius Kazlauskas, Pandėlio seniūnas Algirdas Kulys, buvę Pandėlio gimnazijos įvairių laidų mokiniai.
Po oficialios dalies buvome priimti Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir Protokolo skyriaus patarėja Salvina Taukinaitienė palinkėjo ir toliau puoselėti gražias gimnazijos tradicijas, domėtis savo krašto istorija.
Mokytojos Eglės Glemžienės žodžiais, grįžtame kupini emocijų: širdyje džiaugsmas dėl gimnazijoje dirbančių mokytojų ir mokinių darbo įvertinimo. Neužmirštamos, jaudinančios minutės nuleidžiant vėliavą Gedimino bokšte, ją iškilmingai atnešant kariams bei stovint būryje lietuvių, kurių akyse didžiulė meilė gimtajam kraštui ir pasididžiavimas.
                                                                                                                                                        Direktorė Jūratė Kavoliūnienė

Video įrašas

Nuotraukų archyvas „Vėliavos įteikimas“

APIE MUS RAŠO

Tikisi, kad vėliava taps gyva gimnazijos gyvenimo dalimi

Skaitykite daugiau: https://www.svietimonaujienos.lt/tikisi-kad-veliava-taps-gyva-gimnazijos-gyvenimo-dalimi/

Rokiškio r. gimnazijos mokiniai aktyviai demonstruoja meilę savo kraštui – į pagalbą skuba ir vienišiems žmonėms

Gedimino pilies bokšte iškelta nauja šalies trispalvė

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2023/01/01/news/gedimino-pilies-bokste-iskelta-nauja-salies-trispalve-25666487

Pandėlio gimnazija – viena pilietiškiausių mokyklų Lietuvoje