Šauliai

Šaulių sąjunga – valstybės remiama sukarinta visuomeninė organizacija, vienijanti valstybės gyvenimui ir gynybai neabejingus žmones. Kiekvienas doras Lietuvos pilietis gali tapti Šaulių sąjungos nariu ir save realizuoti veikdamas karybos, sporto bei kultūros srityse. Šauliškoms idėjoms Lietuvoje pritaria beveik 11 tūkstančių piliečių nuo 11 metų amžiaus. 2018 m. jaunųjų šaulių veikloje dalyvavo trisdešimt penki Pandėlio gimnazijos mokiniai. Jie dalyvavo pilietiškuose renginiuose Lietuvos šimtmečiui paminėti, pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“, pėsčiųjų, naktiniuose žygiuose, akcijoje „Darom“, prisijungė prie rengiamos akcijos „Gėlių žiedai žuvusiems kariams savanoriams ir partizanams“, lankė žuvusiųjų karių savanorių, partizanų kapus ne tik Pandėlio, Kazliškio seniūnijoje, bet ir kaimyninėje Latvijoje, Sventėjė, Červonkoje.
      Gimnazijos šauliai bendrauja ir bendradarbiauja su Biržų 501–osios kuopos jaunaisiais šauliais, Biržų kariais savanoriais.
     Įvairių mokinių atostogų metu jaunieji šauliai pabuvojo įvairiose respublikinėse ir tarptautinėse stovyklose, pratybose, mokymuose. Šauliai vyko į I-II , III ir IV jaunųjų šaulių ugdymo pakopų stovyklas, kurių metu Rusnė E. ir Kamilė N. išlaikė IV pakopos testą.
Kasmet tradiciškai renkamas metų šaulys. 2017 m. metų šaulės vardą iškovojo Kamilė N., metų šaulio – Simonas V.. 2018 m. pabaigoje bus skelbiama nauja metų šaulio (-ės) nominacija.

A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinės Pandėlio 513-osios kuopos vadė Rima Žėkienė