Šauliai

Šaulių sąjunga – valstybės remiama, sukarinta visuomeninė organizacija, vienijanti valstybės gyvenimui ir gynybai neabejingus žmones. Kiekvienas doras Lietuvos pilietis gali tapti Šaulių sąjungos nariu ir save realizuoti veikdamas karybos, sporto bei kultūros srityse. Šauliškoms idėjoms Lietuvoje pritaria beveik 11 tūkstančių piliečių nuo 11 metų amžiaus.
2019 m. jaunųjų šaulių veikloje dalyvavo trisdešimt Pandėlio gimnazijos mokinių.
2019 metai-Lietuvos Šaulių sąjungos metai, todėl kuopa, bendradarbiaudama su Lietuvos kariuomene, gimnazija, Biržų jaunaisiais šauliais, organizavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Šaulių sąjungos šimtmečiui paminėti. Nacionaliniame jaunimo pilietiškumo apdovanojimų konkurse „Tėvyne mūsų“ renginys pripažintas geriausiu. Šaulių sąjungos metai taip pat buvo paminėti ir Vilniuje vykusiame renginyje.
Tradiciškai jaunieji šauliai dalyvavo pilietiškuose renginiuose, pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“, pėsčiųjų, naktiniuose žygiuose, akcijoje „Darom“, prisijungė prie rengiamos akcijos „Gėlių žiedai žuvusiems kariams savanoriams ir partizanams“, lankė žuvusiųjų karių, savanorių, partizanų kapus.
Taip pat jaunieji šauliai dalyvavo Baltijos kelio 30-mečio renginyje. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir jo žmona Diana, vykdami į Saločius minėti 30-ųjų Baltijos kelio metinių, sustojo Vilniaus–Panevėžio 115 kilometre, kur rokiškėnai stovėjo Baltijos kelyje 1989 m. rugpjūčio 23 d..Jaunimui teko garbė pabendrauti su LR prezidentu Gitanu Nausėda ir jo žmona Diana.
Gimnazijos šauliai ir toliau bendradarbiauja su Biržų 501–osios kuopos jaunaisiais šauliais, Biržų kariais savanoriais.
2018 m. pabaigoje metų šaulės nominacija atiteko gimnazijos mokinei Faustei K..

A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinės Pandėlio 513-osios kuopos vadė Rima Žėkienė