Svečiuose ,,Keliaujanti skaityklėlė“

    Saulėtą gegužės 18 d. rytą priešmokyklinukus ir pirmokus sudomino už langų kažką smagaus žadantis bruzdesys. Su nekantrumu mažieji laukė pamokos pabaigos, kad galėtų išsiaiškinti, kas vyksta gimnazijos kieme.
      O kieme vaikučius pasitiko Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkės. Patogiai ant pagalvėlių susėdę jie klausėsi skaitomos vaikų rašytojų Jurgos Vilės ir Linos Sasnauskaitės naujos knygos ,,Chameleono sapnai“. Kad klausytis neprailgtų ir geriau suprastų knygą, vaikai puošė chameleoną sapnų spalvomis, ieškojo spalvų savo drabužiuose. Išklausę knygelės pristatymo, vaikai suprato, kad chameleonas Leonas buvo juodas tada, kai buvo apimtas juodo liūdesio.
       Po skanių ir sočių pietų į kiemą jau skubėjo kiti pradinių klasių mokiniai. Prie jų prisijungė šeštokai bei svečiai iš Rokiškio Senamiesčio progimnazijos. Juos į nuotaikingą savo knygų pristatymą pakvietė vaikų rašytojas ir pedagogas Tomas Dirgėla. Netradicinis sukurtų knygų pristatymas labai sudomino vaikus. Jie atidžiai klausėsi rašytojo skaitomų ištraukų, pasakojimų, noriai bendravo, atsakinėjo į pateiktus klausimus, patys klausinėjo, dalyvavo surengtame ,,Geriausio gąsdintojo“ konkurse.
      Po susitikimo trečiokės Jorė Č. ir Saulė S. bei Rokiškio Senamiesčio progimnazijos ketvirtokė sudalyvavo tinklalaidėje ,,Ledinukas su knyga“. Jos papasakojo, kokias knygas ir kodėl skaito.
Smagu, kad ,,Skaitymo skatinimo programa“ neaplenkė ir mūsų mokyklos. Dėkojame Pandėlio miesto bibliotekininkėms už pagalbą organizuojant susitikimą.
                                                                         Mokytojos Irena Veikšrienė ir Renata Kiburienė

spacer