Prakalbinta sakrali istorija

Į edukacines – pažintines ekskursijas po gimtąsias vietas vyksta ne tik mokiniai. Pandėlio gimnazijos pradinių klasių mokytojos lankėsi Pandėlio Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje, kuri šiemet mini 220 metų jubiliejų. Su dideliu susidomėjimu jos apžiūrėjo sakralaus paveldo ekspoziciją bažnyčios pastogėje, kurią pristatė parapijos klebonas Albertas Kasperavičius.
       Buvo unikali proga pamatyti ir pavartyti senovinius mišiolus, spausdintus lotynų kalba ir menančius net XIX amžiaus pabaigą. Čia mokytojos taip pat pamatė liturginius rūbus: arnotus, kapas, dalmatikas. Akys nepraslydo pro puošnias ,,žalnierių‘‘ kepures ir ginkluotę, paveikslus, žvakides, procesijų žibintus, bažnytines vėliavas.
Pakilusios į bažnyčios bokštus, kurie atstatyti prie 15 metų, grožėjosi rudenėjančio miestelio apylinkėmis ir išbandė net 4 varpų skambesį, kurių gausmas tapo improvizuotu mini koncertu.
       Tai buvo unikali proga prisiliesti prie savo miestelio bažnyčios turtingos istorijos.

Mokytoja Renata Kiburienė