Rugsėjo 1-oji Trakiniuose

    Pandėlio jaunieji šauliai Rugsėjo 1-ąją dalyvavo Anykščių rajone, Trakinių kaime, vykusiame įspūdingame renginyje „Trakinių partizanai 2018“. Čia, 1945-ųjų birželio 27-ąją, vyko partizanų mūšis. NKVD kareiviai apsupo Alfonso Bagdono-Aro būrio partizanus, kautynėse žuvo 32 partizanai.


   Po iškilmingo partizanų pagerbimo dalyviai klausėsi pranešimo apie partizanų karo archeologiją, naujausius tyrinėjimus, susipažino su tarpukario Lietuvos pėstininkų uniformomis, Lietuvos kariuomenės technika, dalyvavo Gedimino pilies bokšto statymo čempionate, klausėsi diskusijos apie mokytojo profesiją, vaišinosi šauliška koše.

                                                                                                                   Kuopos vadė Rima Žėkienė

Rugsėjo 1-oji Trakiniuose
spacer