Pėsčiųjų žygis „Laisvės vardan“

         Kovo 10 dieną Pandėlio gimnazijos mokiniai, jaunieji šauliai dalyvavo penktajame pėsčiųjų žygyje „Laisvės vardan“, skirtame Kovo 11-ajai paminėti.      Šiemet žygyje dalyvavo apie 200 dalyvių ne tik iš Rokiškio krašto, bet ir Vilniaus, Molėtų, Ukmergės. Apie aplankytas istorines vietas pasakojo istorikas Algis Kaziulėnas.
       Žygis prasidėjo Nepriklausomybės aikštėje, Rokiškyje. Lydimi policijos ekipažo, renginio dalyviai pirmiausiai žygiavo į Rokiškio aerodromą – rezistentų laidojimo vietą. Vėliau pro Rokiškio krašto muziejaus rūmus, danielių aptvarą, paežere pasiekė geležinkelio stotį. Nuo ten Jūžintų gatve, miško keliukais traukė į Sėlynę. Sėlynėje aplankytos pagarbos vertos vietos: paminklinis žymuo 1949-03-19 išduotiems ir nužudytiems partizanams atminti bei paminklas Leonardui Grigoniui-Užpaliui, 1949 metų Vasario 16-osios akto deklaracijos signatarui. Atsigaivinę arbata pro Ruopiškį žygeiviai pasuko Rokiškio link.
         Vyresniems žygeiviams paskutiniai kilometrai buvo sunkiausi, tad jaunieji žygio dalyviai finišavo pirmi.
               Po žygio L. Šepkos parke visi vaišinosi šauliška koše.

                                                                                                                            Kuopos vadė Rima Žėkienė

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

spacer