Medžiotojų trofėjų parodoje

Vasario 24 dieną 2 klasės mokiniai lankėsi Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Rokiškio skyriuje veikiančioje Jono ir Simo Smalinskų Medžiotojų trofėjų parodoje. Rokiškio krašto muziejaus edukatorė Daiva Čiučelienė įdomiai pristatė eksponatus. Mokiniai sužinojo, kad medžioklė ne nuodėmė, o meilė gamtai. Parodoje tarp daugybės medžiotojų trofėjų yra ir gyvūnų nuotraukų su aprašymais. Antrokai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Rokiškio apylinkių miškuose gyvenančiais žvėrimis: vilku, lape, bebru, ondatra, ūdra, stirnomis ir daugybe kitų. Parodoje eksponuojami ne tik sumedžiotų žvėrių trofėjai, bet ir iš jų pagaminti baldai, šviestuvas.
   Po to keliavome pas Rokiškio dvaro teritorijoje auginamus danielius. Gyvūnus mokinukai su didžiausiu susižavėjimu maitino savo atvežtomis vaišėmis: morkomis, obuoliais, kukurūzais, batonu. Pripratę prie žmonių, danieliai drąsiai ėmė maistą iš rankų ir leidosi glostomi. Net ir patys nedrąsiausi mokinukai susidraugavo su šiais gražuoliais.
Į autobusą antrokai sutiko eiti tik tada, kai pažadėjau, kad čia apsilankysime kitą kartą.

Mokytoja Irena Veikšrienė