Netradicinė rusų kalbos pamoka apie Ukrainos kultūrą

Mūsų gimnazija dalyvauja tarptautiniame ,,eTwinning“ projekte ,,Ką aš žinau apie Ukrainą?“
Spalio 6 dieną IVg klasėje vyko pamoka, skirta Ukrainos kultūrai ir tradicijoms. Tam tikslui dvyliktokai padengė stalą tradiciniais ukrainiečių patiekalais. Patiekalai buvo gaminami namie arba rasti parduotuvėje. Abiturientai galėjo paragauti populiarių Ukrainoje virtinukų, medaus pyrago, kozinakų, giros bei arbatos. Dvyliktokė Greta pateikė savo darže užaugintų arbūzų ir melionų. Patiekalus ragavo IIg klasės mokinys Yehoras. Jo manymu, virtinukams, kaip tradiciniam ukrainiečių patiekalui, trūko lašinukų padažo. Ragaudami patiekalus, mokiniai aptarė jų panašumus su rusų ir lietuvių nacionaline virtuve.
IVg klasės mokinys Žygimantas M. pristatė populiariausias ukrainiečių grupes bei muzikantus. Pamoka buvo labai naudinga. Paaiškėjo, kad apie Ukrainos muziką mes nieko nežinojome.
Šią medžiagą IVg klasės mokiniai pristatys savo draugams, pasikeis su partneriais iš Latvijos. Partneriai, susipažinę su prezentacijomis, pagilins savo žinias apie Ukrainos kultūrą.
Rusų k. mokytoja Larisa Tichonova