Europos paveldo dienų pradžia Kaune

Rugsėjo 17 dieną 5-6 klasių mokiniai (su auklėtojomis Violeta Karaliūniene, Virginija Baltrukėniene ir mokytoju Valdemaru Ražinsku) kelione į Kauną pradėjo mūsų gimnazijoje minimas Europos paveldo dienas. Kaip tik šią dieną Kaune EPD pradžią paskelbė šimtamečio Laisvės varpo dūžiai iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus kariliono bokšto. Mes pasirinkome aplankyti paveldo objektą – IX forto muziejų. Tai Kauno tvirtovės dalis, moderniausias įtvirtinimas, pastatytas XX amžiaus pradžioje. Mokiniai ne tik susipažino su ekspozicijomis, istorija, bet ir patys dalyvavo edukacinėse programose. Penktokai tapo jaunaisiais žvalgais ir turėjo galimybę pažinti ,,priešo“ teritoriją. Žvalgų užduotis – orientuojantis pagal schemą surasti svarbius objektus gynybiniame įtvirtinime ir išsiaiškinti jų paskirtį. Ši užduotis mokiniams suteikė daug emocijų (netgi baimės ir ašarų), tačiau įveikę visas užduotis jaunieji žvalgai sulaukė pagyrimo iš vadovės ir auklėtojos. Šeštokai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Tarpukario šifrai: kalėjimo paslaptis“. Mokiniai susipažino su IX forte veikusiu Kauno sunkiųjų darbų kalėjimu, pamatė, kokiomis sąlygomis buvo kalinami žmonės. Naudodami kalinių šifrą šeštokai atliko užduotis. Paskui visi aplankėme memorialinį kompleksą – įspūdingą 32 metrų aukščio iš gelžbetonio sukurtą paminklą, skirtą nacizmo aukoms atminti.
   Daug emocijų suteikė ir žaidimas lazerių erdvėje. Mokiniai buvo suskirstyti į komandas ir turėjo tikslą įveikti kitą komandą šaudydami lazeriniais šautuvais. Azartas, noras nugalėti, komandos įspūdžiai – toks buvo žaidimas. Pralaimėjusių nebuvo!
     Kelionė dalinai finansuota Kultūros paveldo departamento.
                                                                                                                   Projekto vadovė Violeta Karaliūnienė