Paskaita „Kas su mumis vyksta, kai miegame?“

Balandžio 21 d. IIIg kl. mokiniai, nagrinėdami Senojo testamento personažų pranašiškų sapnų ir miego svarbą, dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto Psichologijos katedros doktorantės Jovitos Janavičiūtės paskaitoje „Kas su mumis vyksta, kai miegame?“.
    Pandeminiu metu daug mokinių susiduria su miego sutrikimais. Doktorantė išdėstė miego stadijas, architektūrą, paaiškino, kad didžiausias ir būtiniausias miegas yra 4-5 val. ryto. Tuo metu smegenys išskiria daugiausia medžiagų, kovojančių su virusais ir gerinančių imunitetą. Norint gerai išsimiegoti, reikia bent dvi valandas prieš miegą atsisakyti „žydrųjų ekranų“ ir „skrolinimo“. O norint gerai pasiruošti egzaminams ar kontroliniams darbams, geriau 2-3 kartus perskaityti medžiagą ir gerai išsimiegoti, negu 10 kartų skaityti miego sąskaita. Doktorantė pasiūlė atsipalaidavimo būdų, atsakė į mokinių klausimus.
    Paskaita buvo labai naudinga ir įdomi.
                                                                                            Tikybos mokytoja Eglė Glemžienė