Senosios Velykų tradicijos Pandėlio krašte. Žalnieriai

Balandžio 14 d. 4 kl. mokiniai aplankė gimnazijos muziejų. Jie susipažino su nedidele pandėliečio mokytojo, kraštotyrininko Alfonso Gaškos ekspozicija, jo nuveiktais darbais (šiemet minime jo gimimo 115-ąsias metines). Remiantis surinkta medžiaga, ketvirtokai klausėsi pristatymo apie senąsias Velykų tradicijas mūsų krašte, sužinojo apie unikalų „žalnierių“ (karių) budėjimą. Taip pat mokiniai virtualiai „apžiūrėjo“ Pandėlio bažnyčioje esančius „žalnierių“ drabužius, kepures, ginklus, išgirdo pasakojimą apie tai, kaip pandėliečiai budėdami naktį laukė Velykų, inscenizavo karių budėjimą bažnyčioje, patrankėlių šaudymą miestelyje. Mokiniai sužinojo, kokius darbus mūsų krašte atlikdavo žmonės iki Velykų, kaip dažniausiai margino kiaušinius ir kokius žaidimus, pagal senolių pasakojimus, žaisdavo šventiniu laikotarpiu.
   5 kl., 6 kl. ir 7 kl. mokiniai per nuotolines valandėles taip pat susipažino su senosiomis Velykų tradicijomis Pandėlio krašte: žiūrėjo vaizdo įrašus, klausėsi pasakojimo, lygino šventines procesijas senovėje ir dabar, įsivertino žinias.
                                                                                                                      Mokytoja Eglė Glemžienė