Šaulių ir ateitininkų renginiai Sausio 13-osios 30-mečiui paminėti

Pandėlio gimnazijos ateitininkai ir šauliai susibūrė paminėti Sausio 13-osios trisdešimtąsias metines. Sausio 12 d. gimnazijos ateitininkai ir šauliai „Zoom“ platformoje susirinko į Sausio 13-osios popietę „30 žiedų Laisvei“. Šaulių vadė mokytoja Rima Žėkienė trumpai priminė 1991 m. įvykius ir pasidžiaugė susirinkusiais šauliais, ateitininkais. Kartu popietėje dalyvavo ir buvę gimnazijos mokiniai: Tadas Urbonavičius, Kamilė Nanytė. Ateitininkų globėja Eglė Glemžienė priminė Neužmirštuolės legendą ir istoriją, pakvietė pasimelsti už žuvusius 1991 m. sausio 13 d. naktį. Mokiniai jau buvo pasidarę Neužmirštuoles, kurias vėliau nunešė ir padėjo prie atmintinų vietų. Taip pat susitikimo dalyviai Neužmirštuolių kilimą sudėjo „Zoom“ platformoje vykusios popietės metu. Organizacijų nariai telefonu susisiekė su tos nakties liudininkais – mokytojais Eleonora Vitkevičiene ir Jonu Norgėla, ir jiems padėkojo už tos nakties drąsą. Eleonora Vitkevičienė pasidalijo prisiminimais ir patirtais išgyvenimais. Vėliau visi varžėsi „Kahoot“ viktorinoje, kurioje pirmą vietą laimėjo Jokūba L. (Ig kl.), antrą – Kamilė K. (IIg kl.), trečią Kamilė N.. Trečią vietą laimėjusi K. Nanytė savo laimėjimą dovanojo ketvirtą vietą užėmusiai Gabrielei G. (IVg kl.), o ši perleido Benui I. (7 kl.). Laimėję viktorinos dalyviai apdovanoti dovanėlėmis ir saldžiaisiais prizais. Sausio 10-14 dienomis vyko konkursas – virtualusis pėsčiųjų žygis Sausio 13-osios trisdešimtmečiui paminėti. Pagrindinis prizas skirtas už kūrybiškiausiai ėjimo programėlėje „išrašytus“ žodžius. Virtualiajame žygyje dalyvavo 54 gimnazijos bendruomenės nariai – darbuotojai, mokytojai, mokiniai. Sausio 15 dieną gimnazijos direktorė Jūratė Kavoliūnienė padėjo burtų keliu ištraukti virtualaus žygio nugalėtojus. Pagrindinį prizą laimėjo IIg klasės mokinė Greta S.. Ši mokinė vertinimui atsiuntė du ėjimo žemėlapius: viename išvaikščiotas skaičius „30“, o kitame data „1991- 01 -13“. Gimnazistė rašė: „Šio žygio tikslas buvo nueiti 14 tūkst. žingsnių. Nuėjau 14 tūkstančių žingsnių, nes taip norėjau pagerbti visus keturiolika lemtingą Sausio 13-osios naktį žuvusius žmones“. Du ėjimo žemėlapius, kuriuose vaikščiota „30“ ir „LIETUVA“, atsiuntė mokytoja Aušra Viduolienė. Specialus prizas už atsiųstus du žemėlapius, pagalbą kitiems žygeiviams skirtas Donatui B. (6 kl.). Specialus prizas teko ir Editai S. (Ig) už kūrybingai pagerbtą žymią vietą. Burtų keliu prizai teko ir Šarūnei Š. (IVg), Donatai I. (7 kl.), mokytojai Virginijai B., Rugilei J.(IIg), Adomui Č.(6kl.), Aurelijai P. (6 kl.), Erminai J.(Ig).

Rima Žėkienė, Eglė Glemžienė

Sausio 13-osios 30-mečiui paminėti