Ekskursija į Pakruojį ir Šiaulius

Spalio 11d. Ig ir IIg klasių mokiniai vyko į Pakruojį ir Šiaulius. Gimnazistai pagal „Kultūros paso“ programą dalyvavo įvairiose edukacinėse programose.
    Pirmiausiai mokiniai lankėsi Pakruojo dvare. IIg klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Nerašytos dvaro istorijos“. Gidė mokiniams papasakojo apie dvaro savininką Vilhelmą fon Ropą, dvaro kasdienybę, šventes, ūkį. Gimnazistai apžiūrėjo dvarininkų aprangą, įvairius daiktus, susipažino su dvaro pastatais, jų paskirtimi. Edukacinės programos pabaigoje visiems buvo įteikti „Jaunojo dvariškio liudijimai“. I g klasės mokiniai dalyvavo Vilnos manufaktūros dirbtuvių edukacinėje programoje „Vėlimo dirbtuvės“. Pirmiausia vadovė supažindino su vilnos savybėmis, gaminiais, po to vyko praktinis užsiėmimas – avyčių vėlimas.
    Vėliau mokiniai lankėsi Šiaulių „Aušros“ muziejuje, Ch. Frenkelio viloje. II g klasė savo kūrybiškumą atskleidė edukacinėje programoje „Ch. Frenkelio vilos odos dirbtuvės. Apyrankės“. Šios edukacinės programos metu mokiniai gamino apyrankes: karpė odą, kalė skylutes, puošė apyrankes. Ig klasės mokiniai edukacinės programos „Dvaro istorijos. Dvaro mada ir gyvensena“ metu susipažino su dvaro istorija, tradicijomis, gyvenimo būdo ypatumais. Mokiniai sužinojo apie vėduoklių naudojimo ženklus, dvariškių aprangos spalvas, higieną, damų statusą dvare. Ypač patiko praktinis užsiėmimas, kuriame gidė mokė, kaip reikia grakščiai vaikščioti ir sėdėti prie stalo.
                                                                            Klasės auklėtojos Alia Melvydienė ir Virginija Danienė