Kūrybinis-praktinis mokymas „Neregėtas Pandėlio dvaras“

Rugsėjo 27 d. gimnazijoje vyko pirmasis kūrybinių – praktinių mokymų „Neregėtas Pandėlio dvaras“ dalyvių susitikimas. Šio susitikimo, kuriame dalyvavo rajono dailės mokytojai ir mokiniai, iniciatorė – gimnazijos dailės mokytoja Aušra Viduolienė. Mokytoja, organizuodama renginį, konsultavosi su Pandėlio bendruomenės atstovais, Rokiškio krašto muziejaus darbuotojais, rajono Švietimo centru.
      Renginio pradžioje užsiėmimo dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius Donatas Karaliūnas, būsimo konkurso sąlygas pristatė Švietimo centro metodininkė Rosita Lasienė. Prisiminimais apie Pandėlio dvarą dalijosi Rokiškio krašto muziejaus darbuotojas Giedrius Kujelis ir dailės mokytoja Aušra Viduolienė.
     Vėliau visi patraukė į Pandėlio parką. Aktyvus Pandėlio bendruomenės narys Valdas Pipikas papasakojo apie parką, kuriame kažkada buvo Pandėlio dvaras. Didelį įspūdį visiems padarė išlikę dvaro rūsiai.
    Kitas dalyvių susitikimas planuojamas 2020 metų pavasarį. Parodai-konkursui darbus pateiks Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto, Pandėlio, Kamajų Antano Strazdo, Juodupės, Obelių gimnazijų, Juozo Tūbelio progimnazijos, Panemunėlio mokyklos-daugiafunkcio centro, Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro, taip pat Kupiškio rajono Skapiškio ir Šimonių pagrindinių mokyklų mokinai. Jiems padės mokytojos Inga Vagonė, Aušra Viduolienė, Daiva Baltakytė, Inga Judickienė, Jolanta Kareniauskienė, Lina Stanislovaitytė-Bukauskienė ir Marina Kubilienė.

Dailės mokytoja Aušra Viduolienė