Žydų genocido dienos paminėjimas

IIIg klasės istorijos kurso mokiniai rugsėjo 24 dieną vyko į Bajorų kaime esantį Velniaduobės mišką, kuriame 1941 m. rugpjūčio 15-16 dienomis buvo sušaudyta 3200 žydų. Sugrįžti į tuos kraupius įvykius mums padėjo Rokiškio krašto muziejininkas Giedrius Kujelis. Jis mums parodė ir papasakojo apie 4 kilometrų kelią, kuriuo Rokiškio žydai buvo varomi į mirtį. Šaudynių vietoje klausėmės išsamaus pasakojimo, nagrinėjome 1941 m. dokumentus, diskutavome apie tragišką žydų tautos istoriją. Mokiniai uždavė nemažai klausimų. Prie paminklinio akmens padėjome gėlių, uždegėme žvakę.
    Grįždami sustojome Sinagogų gatvėje, kurioje tarpukariu veikė net trys sinagogos.

Istorijos mokytoja Virginija Adomėnienė