Integruoti adventiniai-kalėdiniai renginiai „Kalėdų belaukiant“

       Gruodžio 19-21 d. gimnazijoje vyko integruoti adventiniai-kalėdiniai renginiai „Kalėdų belaukiant“. Šių metų karnavalo temą pasiūlė Mokinių taryba – „Epochos“.
      Gruodžio 19-20 d. mokiniai puošė klases, ruošė kalėdinius pasirodymus, planavo žiburėlius.
Gruodžio 20 d. vyko jau tradicija tampanti adventinė mokytojų popietė su Pandėlio parapijos klebonu kun. Albertu Kasperavičiumi. Gimnazijos muziejuje prie jaukaus stalo susirinko mokytojai ir aptarnaujančio personalo darbuotojai. Šventinio susitikimo pradžioje visi žiūrėjo kalėdinį video klipą „Mary did you know“. Gimnazijos direktorius Donatas Karaliūnas palinkėjo visiems gerų švenčių. Popietės svečias kun. Albertas Kasperavičius susirinkusiems padovanojo knygutes „Popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje“ ir pasidalino prisiminimais apie susitikimą su popiežiumi. Kalbėdamas kunigas akcentavo, kad džiaugsmas, kurio mums visiems labai trūksta, ateina tik su ramybe. Vėliau visi meldėsi, laužė kalėdaitį.
      Gruodžio 21d. iš pat ryto gimnazijoje vyravo šventinė nuotaika. Kol 5-8, I-IVg klasių mokiniai dalyvavo žiburėliuose, kalėdinį karnavalą pradėjo gimnazijos pradinukai. Iš pradžių jie stebėjo ,,Linksmo lagamino“ pasirodymą. Vėliau vaikai, pasipuošę karnavaliniais kostiumais, kartu su tėveliais ir mokytojomis siautė interaktyvioje ir aktyvioje ,,Emociukių siausmo“ programoje. Pradinukai šoko ir dainavo, turėjo įveikti įvairias kliūtis. Vaikai sulaukė ir Kalėdų senelio. Po to klasėse vyko popietės-žiburėliai, kurių metu vaikai savo programėles parodė tėveliams.
     Vėliau į aktų salę rinkosi 5-8 klasių mokiniai. Šios grupės karnavalą vedė Mokinių tarybos narės Viltė ir Gabija. Kelionę po istorinius laikotarpius pradėjo 5–7 kl. šokių būrelio mergaitės, parengusios kalėdinį snieguolių šokį. Tada prasidėjo klasių pasirodymai. Aštuntokai nukėlė į 2000 – uosius: scenoje spindėjo lietuviškos estrados žvaigždės, tarp kurių ypatinga elegancija išsiskyrė „YVA“ grupės atlikėja (Odetas S.). Šeštokų pasirodyme skambėjo 70-ųjų hitai – Elton John, Queen, ABBA, „Rolling Stones“ muzika. Disko ritmai, spindintys atlikėjų kostiumai perteikė to meto jaunimo vakarėlių energiją ir nuotaikas. Septintokai į sceną įėjo 50-ųjų rokenrolo žingsniu. Jie pristatė išskirtinę drabužių kolekciją, kurią lydėjo neprilygstama rokenrolo karalių (Arminas Z., Titas G.) bei visos septintokų komandos daina ir šokis. Penktokai grąžino žiūrovus į praeitį: scenoje daina, šokiu ir įtaigiu pasakojimu skleidėsi guvaus kaimo jaunimėlio – piemenukų gyvenimo vaizdai. Čia persipynė tikrovė ir sapnas, praeitis ir dabartis, širdingi palinkėjimai visiems susirinkusiems.
    Galiausiai prasidėjo I-IVg klasių karnavalas. Jį vedė Matas ir Rokas. Karnavalą pradėjo IIIbg klasė: jų pasirodyme vyko akmens amžiaus ir ateivių dvikova. Įspūdinga apranga, energingi šokiai kaustė visų dėmesį. Ig klasės pasirodymas atspindėjo dvidešimto amžiaus 9-ąjį dešimtmetį. Tuo metu populiaraus filmo „Vienas namuose“ motyvais devintokai parengė įspūdingą šou. IIIag klasės mokiniai karnavalui sukūrė filmuką animacinių, nuotykinių ir romantinių filmų motyvais.
     II ag klasės hipiai dovanojo grupės „ABBA“ dainas. Blizganti apranga, vaikinų „atliekama“ muzika kūrė šventinę nuotaiką. IIbg pasirodymas taip pat nepaliko abejingų. Energingus šokius, dainas lydėjo mokinių aplodismentai. IVg klasės gimnazistai dovanojo šešėlių teatrą ir nuostabią dainą „Aleliuja“.

                                                                                               Ig klasės auklėtoja Virginija Danienė

spacer