Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 12-18 dienomis vyko tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kada tūkstančiai vaikų ir suaugusių klausosi istorijų jaukioje žvakių šviesoje. Kasmet daugumoje mokyklų ir bibliotekų sutartą dieną tą pačią valandą skaitomos Šiaurės šalių autorių knygų ištraukos. Tai du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja.
   Šių metų tema buvo Šiaurės šalių herojai. Pradinių klasių mokiniai ir šeštokai gimnazijos bibliotekoje skaitė švedų autorių Elias ir Agnes Vahlund „Superherojų vadovas“ ištrauką. Mokiniams knyga sukėlė daug minčių ir diskusijų.
   Dešimtokai skaitė ištrauką iš norvegų rašytojo Simono Strangerio romano „Tie, kurių nėra“. Gimnazistams kūrinys patiko, nes yra aktualus – jame sprendžiamos tolerancijos svetimšaliams problemos.
    Taip pat bibliotekoje veikia parodėlė „Šiaurės šalių literatūriniai herojai“. Ačiū mokytojoms Dianai Deksnienei ir Nijolei Leišienei, atnešusioms įdomių eksponatų.
                                                                                                                       Bibliotekininkė Regina Baltušienė