Ateitininkų kelionė „Noriu byloti“

Ateitininkai vykdo projektą „Noriu byloti“, kurio metu rajono mokyklų gimnazistai sukurs Rokiškio krašto nepriklausomybės kovų audio maršrutą ir foto parodą.

Spalio 3 d. mūsų gimnazijos mokiniai aplankė rajono rezistencinio pasipriešinimo atminimo vietas: Pandėlio šulinius, kur buvo sumesti išniekintų partizanų palaikai, Tindžiulių km., Sėlynę, Obelius, Rokiškį, Plunksnočių mišką, Panemunį, Kuodiškių km..
       Keliaudami kartu su istoriku Valiumi Kazlausku, partizanų dukra Nijole Pivoriūnaite-Liugailiene mokiniai susipažino su aplankytų objektų istorijomis. Žuvusiems partizanams atminti buvo uždegtos žvakutės, padėtos gėlės, sukalbėta malda. Visą kelionę laimino kartu keliavęs ateitininkų kuopos dvasios vadas kun. Albertas Kasperavičius.
            Kitame projekto vykdymo etape mokiniai rašys istorinius esė, rengs nuotraukų parodą, ruošis įgarsinti esė audiogiduose lietuvių ir anglų kalbomis.
                                                                                               Kuopos globėja Eglė Glemžienė