Sporto ir sveikatingumo diena „Olimpinė diena“

Rugsėjo 20 dieną Pandėlio gimnazijos stadione vyko sporto ir sveikatingumo šventė „Olimpinė diena“. Į šventę susirinko gimnazijos mokiniai, mokytojai, Pandėlio pradinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, Pandėlio universalaus daugiafunkcinio centro vaikų darželio priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės vaikai. Svečiuose lankėsi ir užsiėmimus vedė Rokiškio sveikatos biuro specialistės, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos kariai, Rokiškio policijos pareigūnai.

Šventė prasidėjo mankšta, kurią vedė Pandėlio pradinės mokyklos mokytoja Renata Kiburienė ir jos mokiniai. Šventės dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius Donatas Karaliūnas.
             Linksmai apšilę, darželinukai, pradinės mokyklos ir gimnazijos mokiniai, mokytojai dalyvavo solidarumo bėgime „Gelbėkit vaikus“, skirtame padėti Lietuvos ir Zambijos vaikams.
            Vėliau stadione vyko įvairios sportinės rungtys: mokiniai varžėsi krepšinio, tinklinio, futbolo, virvės traukimo varžybose, išbandė jėgas kariškoje estafetėje.
Individualiai buvo varžomasi „Kryžiukų ir nuliukų kitaip“ ir „Taikliausiojo“ rungtyse. Taikliausi tapo tie, kurie surinko daugiausiai taškų šaudymo, baudų ir granatų mėtymo rungtyse. Tarp 5-8 klasių mokinių taikliausia buvo Emilija G. (8 klasė), antrąją vietą užėmė Romas Ž., (8 klasė), trečiąją – Alanas P. (7 klasė). Tarp gimnazistų taikliausias buvo Matas Z. (IIIg klasė), antroji vieta atiteko Modestui K. (Ig klasė), trečioji – Deimantei K. (IVbg klasė).
             Rungtyje „Kryžiukai ir nuliukai kitaip“ tarp 5-8 klasių pirmąją vietą iškovojo Elijas L. (6 klasė), antrąją – Goda I. (7 klasė), trečiąją – Deimantė V. (8 klasė). Tarp gimnazistų pirmasis buvo Margiris B. (IIag klasė), antrąją vietą pelnė Aleksas R.(IIag klasė), trečiąją – Paulius K. (IIag klasė).
                   Kvadrato varžybose nugalėjo 6 klasės mokiniai, antrieji liko penktokai.
Futbolo varžybose pirmoji vieta atiteko Ig klasės komandai, antrąją vietą užėmė 7 klasės, trečiąją – IIag klasės mokinių komandos.
             Tinklinio varžybose triumfavo IVag klasės komanda, antroji vieta teko IVbg klasės, trečioji – IIbg klasės komandoms.
               Krepšinio varžybose nugalėjo IVbg klasės pirmoji komanda, antrąją vietą pelnė IIIg klasės, trečiąją – IVbg klasės antroji komandos.
Kariškos estafetės rungtyje tarp 5-8 klasių pirmąją vietą iškovojo 7 klasės, antrąją – 8 klasės, trečiąją – 6 klasės mokiniai. Iš gimnazistų geriausiai sekėsi IIbg klasės mokiniams, antrieji liko Ig klasės mokiniai.
             Daug emocijų sukėlė virvės traukimo rungtis. Stipriausia tarp 5-8 klasių mokinių buvo 8 klasės komanda, antroji vieta atiteko 7 klasės, trečioji – 6 klasės mokiniams. Tarp gimnazinių klasių pirmąją vietą iškovojo IVbg klasės komanda, antrąją – IIag klasės, trečiąją – Ig klasės mokiniai.
             Šventėje vyko ne tik įvairios sporto rungtys, bet ir kiti užsiėmimai. Dailės kabinete buvo piešiamas mylimiausio sportininko portretas, vyko viktorina „Sveika gyvensena“, susitikimas su policijos pareigūnais, šiaurietiško ėjimo pamoka.
Viktorinoje apie sveiką gyvenseną puikias žinias parodė 7 klasės komanda, antroji vieta pripažinta IIag klasės, trečioji – 8 klasės komandoms.
                  Šventėje vyko ir sveikiausio patiekalo konkursas. Jame nugalėjo 5 ir IIIg klasių mokiniai.
              Visi varžybų dalyviai apdovanoti taurėmis ir medaliais. Savo prizus įteikė ir KASP Vyčio apygardos 5 – osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos vadas Sergėjus Afanasjevas.