Išmokime gerbti Žemę

Per pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21d., minima Pasaulinė Žemės diena.
Mūsų gimnazijos 5 ir 6 klasių mokiniai dalyvavo fotografo, ornitologo Mariaus Čepulio Žemės dienai skirtoje pamokoje „Apie „meilę“ gamtai. Kaip mes pasirenkame, ką mylėti ir saugoti, o ko nemėgti ir engti?“. Ornitologas kvietė susimąstyti, kas yra meilė gamtai, ar mes mylėdami nepridarome daugiau žalos negu naudos, kas yra gėris ir blogis, ir įtikinamai paaiškino, kad gamtoje nėra nė vieno gero ar blogo augalo, gyvūno, gamtoje nėra kenkėjų.
       Po pamokos mokiniai pasidalino savo mintimis:
Artūras: „Negalima šiukšlinti gamtoje, nes suiręs plastikas patenka į gyvūnų organizmus, o iš jų į mūsų kraują. Žemė pati gali pasirūpinti savimi, bet ją privalome gerbti.“
Smiltė: „Mes ne gamtai kenkiame, kenkiame sau. Baisu, kad gyvūnai ėda plastiką.“
Austėja, Aurelija, Kamilė: „Visi gyvūnai ir augalai yra labai svarbūs ir reikalingi, nes jie gamtai duoda naudos.“
Armandas: „Man baisiausia, kad žmonės teršia aplinką, kad medžiojami vilkai ir kiti plėšrūnai, kad patys žmonės tampa plėšrūnais. Dabar žinosiu, kad mylėti reikia visus gyvūnus.“
Kernius, Paulius, Ugnė: „Patiko pasakojimas apie erkes, jos ne tik parazitai, bet ir naudingos.“
Augustė: „Neįtikėtina, kad net vištos protingesnės už pelėdas, o uodai perneša ligas žmonėms.“
Gabrielė B., Asvėja, Audrius, Karolis, Simas: „Labai keista, kad danieliai ėda, o ereliai „surenka“ plastikus.“
Erika, Donatas: „Įdomu, kad pagal akies vyzdį galima nustatyti, ar gyvatė nuodinga, ar ne.“
Goda: „Sužinojau, kad šikšnosparniai negali atsitrenkti į žmogų, o varlės tikrai nekaltos dėl sugraužtų braškių.“
Danielė: „Reikia saugoti ne pačią gyvūnų rūšį, o vietą, kur tie gyvūnai gyvena.“
Adomas: „Sužinojau, kad pelėdos labai neprotingos ir kodėl žmonėms nepatinka varnos.“
Karina: „Sužinojau, kad juodos spalvos gyvūnus žmonės laiko blogais.“
Aistė: „Jeigu gyvųjų organizmų paplitimo plotą prilygintume kompiuterio ekranui, tai žmonėms tektų tik taškas jame.“
Rugilė: „Dabar žinosiu, kad vorai iš tikrųjų neša laimę.“
Viktorija, Gabrielė P.: „Man labai patiko ši linksma, nuotaikinga pamoka.“

Gamtos ir žmogaus mokytoja Laima Kvedaravičienė