Projektas „Vienuolė svečiuose!“

Vasario 23 d. gimnazijos Ig ir IIg kl. mokiniai per tikybos pamokas vykdė projektą „Vienuolė svečiuose!“, kurio tikslas buvo susipažinti su vienuolijomis Lietuvoje. Jie susitiko su seserimi vienuole Benedikta Rollin. Tai Marijos Dangun Ėmimo seserų kongregacijos (asumpcionisčių) vienuolė iš Prancūzijos. Sesuo Benedikta papasakojo mokiniams apie save, savo pasirinkimą, vaikystę. Vienuolė pripažino, kad dėl pasirinkimo būta ir abejonių. Moteris tada studijavo anglų kalbą ir literatūrą Paryžiaus universitete „Universite de Paris X Nanterre“. 1993 m. moteris atvyko į Lietuvą, studijavo lietuvių kalbą Vilniaus universitete, įkūrė vienuoliją Vilniuje. Sesuo Benedekta jau 28 m. čia darbuojasi: veda Šventojo Rašto studijas, „Alfa“ kursus, vidinio išgydymo rekolekcijas, dirba su kaliniais. Pamokos metu vienuolė parodė nuotraukų iš vienuolijos gyvenimo, pasidalijo misijų užsienyje akimirkomis.
      Mokiniai viešniai pateikė klausimų ir visiems dar norėjosi ilgiau pasiklausyti viešnios.

Tikybos mokytoja Eglė Glemžienė