„Partizano eglutė“

    Pandėlio gimnazijos jaunieji šauliai dalyvavo Pandėlio miesto bendruomenės skelbtame „Kalėdinių eglučių alėjos“ konkurse.
      Kurdami eglutę jaunieji šauliai galvojo apie pokario metus. Žiema, sniegas, bunkeris… Artėja Šv.           Kalėdos. Eglutės negalima parsinešti – liks pėdsakai. Ką daryti? Gimė mintis, kad eglutę galima padaryti iš turimų šakelių, pagaliukų, o papuošti pačiais tyriausiais žodžiais: „Laisvė“, „Šeima“, „Mama“, „Tėtis“, „Sesė“, „Brolis“, „Lietuva“, „Dievas“, „Vaikai“, „Meilė“, „Draugai“, „Sveikata“, „Likimas“, „Viltis“, „Tėvynė“, „Lietuva“.
    Vaikai rinko pagaliukus, šakeles. Iš jų padaryta įsivaizduojama eglutė, tautiškomis spalvomis nuspalvinti mediniai žaisliukai: angeliukai, eglės, žvaigždutės, ant žaisliukų užrašyti paminėti gražiausi žodžiai. Vis pasvarstom: gal tokia istorija iš tikrųjų buvo?
     Šaulių įsivaizduojama „Partizano Kalėdų eglutė“ buvo apdovanota prizu – „Mažiausia Kalėdų eglutė“. Taip pat už dalyvavimą gauta padėka.
      Dėkoju visiems jauniesiems šauliams, prisidėjusiems prie eglutės kūrimo idėjomis ir darbais.
                                                                                                  Kuopos vadė Rima Žėkienė

spacer