Saugesnio interneto diena pradinėse klasėse

Vasario 7 d. daugelyje pasaulio šalių minima jau 20-oji Saugesnio interneto diena. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šių metų dienos šūkis – ,,Kurkime geresnį internetą kartu!“
1-4 klasių mokiniai Saugaus interneto dienos (SID) metu vykdė labai įdomių ir įvairių veiklų. Dienos veiklas organizavo mokytoja Renata Kiburienė.
   Veiklų pradžioje mokytoja mokiniams pristatė interaktyvią telefonuose ir planšetėse veikiančią programėlę ,,Saugesnis internetas“. Šios programėlės pagalba mokiniai galėjo atlikti testą ,,Saugiai bendrauk“. Taip pat mokiniai žiūrėjo ir aptarė bendraamžių sukurtą animacinį filmuką ,,Kad kompiuteris netaptų priešu“.
Vėliau, pasiskirstę veiklomis ir komandomis, žaidė žaidimą ,,Sugalvok…“ , atliko žinių patikrinimo testą ,,Ar esu saugus internete?“, kūrė piešinių dėlionę ,,Saugus internetas“, ,,nėrė‘‘ internetinį tinklą.
Kiekviena klasė gavo padėkas už dalyvavimą SID veiklose, o komandų atstovai simbolinius Draugiško interneto simbolius – meškučius.
    Po pamokų 1-4 klasių mokytojos turėjo galimybę dalyvauti respublikinėje Saugaus interneto konferencijoje ,,Vaikas+ekranas+mokykla=?”, kurios pranešėjai pasidalino įžvalgomis apie šiuolaikines technologijas ir jų poveikį mokiniams.
                                                                                                                           Mokytoja Renata Kiburienė