Partizanų pagerbimas prie Zablačiaus dvaro

Vasario 26 d. gimnazijos šauliai ir ateitininkai dalyvavo Vytauto apygardos Šarūno rinktinės Antano Bliekos partizanų būrio žūties 75-ųjų metinių pagerbimo renginyje prie Zablačiaus dvaro. Renginį organizavo Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose, Panemunio biblioteka, Rokiškio rajono Laisvės kovų įamžinimo komisija ir kitos organizacijos.
Partizanų pagerbimas prasidėjo Šv. Mišiomis Čedasų bažnyčioje, kurias aukojo klebonas kun.     Virginijus Šimukėnas. Vėliau buvusiame Zablačiaus dvare, prie paminklinio žymens, aktyvūs visuomenininkai priminė partizanų žūties istoriją. Partizanai 1947 m. buvo čia nukauti, jų kūnai sumesti į Skaistės ežerą, vėliau užkasti pakrantėje. Partizanų būrio vado Antano Bliekos sūnus Izidorius Blieka išsakė savo norą – pastatyti partizanams paminklą Čedasuose.
Prie paminklinio žymens buvo uždegtos atminimo žvakutės, ateitininkai ir šauliai paminklą papuošė tautinių spalvų balandžiais. Tarp jų „nutūpė“ ir kovojančios Ukrainos palaikymui skirti mėlyni-geltoni balandžiai.
                                                                                         Mokytoja Eglė Egle Glemžiene