Mes tikrai mylime Lietuvą

Artėjant Vasario 16-ajai gimnazijos klasių auklėtojai, mokytojai organizavo įvairias veiklas.
Pradinėse klasėse vyko integruotos, netradicinės klasių valandėlės, meninio ugdymo, lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir net fizinio ugdymo pamokos. Jų metu mokiniai piešė, karpė karpinius, kūrė aplikacijas, rengė meninių darbų parodas klasėse, dainavo, šoko lietuvių liaudies šokius, rašė gražiausius lietuviškus žodžius, klausėsi, ką kalba vaikai apie Vasario 16-ąją, žaidė „Wordwall“ viktoriną ,, Ką aš žinau apie Lietuvą?“ ir „Quizizz“ – ,,Mano Lietuva‘‘.
     Pirmokai iš prisirinktų gilučių išaugino ąžuoliukus, kuriuos pavasarį pasodins ir taip papuoš Lietuvą. Mokyklos laiptinėje mažiausieji paruošė netradicinę piešinių – aplikacijų parodą ,,Laisvės paukšteliai“. 1-2 klasėse vyko ir dailyraščio konkursas ,, Aš moku rašyti lietuviškai“ .
Konkurso nugalėtojais tapo Akvilė G. , Gabrielė B , Domantas Š. (1 klasė); Akvilė R., Martinas M., Nojus K., Vytenis K. (2klasė).
   Tarp 1-2 klasių mokinių vyko draugiškos estafečių varžybos ,,Tau, Lietuva“. Nuotaikingos muzikinės mankštos įkvėpti mažieji sportininkai aktyviai rungėsi estafetėse: nešė Lietuvos vėliavėlę, rinko žaislus, bėgo poromis lankuose. Visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais.
3-4 klasių mokiniai rašė diktantą ,,Aš moku rašyti lietuviškai“. Geriausiai diktantą parašė Monika. R., Faustėja P., Saulė S., Vytas G. (3 klasė); Milita J., Emilija Š., Emilija B., Gabija B. (4 klasė). Po atostogų jų laukia padėkos ir dovanėlės. Rajone gimnazijai atstovaus Monika R. ir Milita J..
3 klasės mokiniai per meninio ugdymo pamokas vykdė projektą ,,Švenčiu Lietuvą“. Projekto metu pradinukai parengė darbus ir Tarptautiniam 1-4 klasių projektui ,,Švenčiu Lietuvą“, pristatė integruotą informacinių technologijų, dailės ir muzikos darbą ,,Nupiešiu Lietuvą“.
Monika R. sukūrė ir iliustravo eilėraštį „Lietuva“ . Mokinės eilėraštis išsiųstas Europos Parlamento nario Liudo Mažylio organizuotam esė ir eilėraščių konkursui ,,Švenčiu Lietuvą“.
Iš įsigytų ekologiškų kartono ruošinių trečiokai sukūrė ir mokyklos koridoriuje pastatė 1m 30 cm aukščio ir 1m 20 cm pločio pilį, kurios sienas išpuošė piešiniais apie Lietuvą.
Vasario 11 d. pradinukai jungėsi į nuotolinę ,,Didžiausią bendradarbiavimo pamoką“, skirtą Vasario 16-ajai paminėti. Pamokoje dalyvavo 1- 4 klasių mokiniai iš visos Lietuvos.
4 klasės mokiniai nupiešė ir net penkis geriausius darbus pristatė respublikiniam piešinių konkursui ,,Piešiu laisvę“. Klasės mokiniai organizavo ir dalyvavo komandiniame „Quizizz“ konkurse ,,Pažinkime Lietuvą“.
    Šventinė valandėlė vyko ir 5 klasėje. Penktokai prisijungė prie didžiausios bendradarbiavimo pamokos Vasario 16–ajai paminėti. Kartu su visos Lietuvos mokiniais jie sugiedojo Lietuvos himną, atliko užduotis, klausėsi pranešimų, virtualiai keliavo po mokyklas. Po to Markas, Gabija ir Aja vedė renginį. Buvo skaitomi eilėraščiai, mergaitės šoko šokį, visi dainavo ,,Lietuvos istorijos repą“.
Šeštokai paruošė stendą ,,Tau, tėvyne“.
Septintokai Vasario 16-osios proga taip pat paruošė stendą „Vasario 16-osios signatarų gimtinės“. Mokiniai stendą ruošė dvi savaites: piešė Lietuvos kontūrus, pažymėjo signatarų gimtinių vietas, karpė tautiškų spalvų gėles, kuriomis puošė stendą, pasidarė Vasario 16-ajai skirtos atributikos. Kiekvienas septintokas ieškojo informacijos apie signatarų gimtines. Mokinius nustebino tai, kad dviejų signatarų gimtinės – kaimyninėje Latvijoje. Buvo pasidžiaugta, kad Kuodiškių kaime gimusio signataro V. Mirono gimtinė tvarkoma kasmet, uždegamos žvakutės, o dalis septintokų šią vietą aplanko ir valstybinių švenčių metu.
     8 klasės mokiniai ruošėsi dalyvauti integruotoje lietuvių kalbos pamokoje. Mokiniai gaminosi tautinę simboliką, ruošė klausimus „Kahoot“ viktorinai.
Ig klasės mokiniai dalyvavo valandėlėje, integruotoje su doriniu ugdymu. Gimnazistai diskutavo, kaip paminėti valstybės šventę šeimos rate, atsakė į viktorinos klausimus.
II g klasės mokiniai nuotoliniu būdu sprendė kryžiažodį apie Lietuvą, deklamavo „Tautišką giesmę“, prisiminė svarbius istorinius įvykius.
   III-IVg klasių valandėlė vyko aktų salėje. IVg klasės auklėtoja pasveikino mokinius su artėjančia Lietuvos švente, skaitė J. Marcinkevičiaus poetinės dramos „Mažvydas“ ištraukas, diskutavo su mokiniais, ką reiškia būti lietuviu, kodėl reikia vertinti laisvę. Vėliau mokiniai žiūrėjo filmuką apie istorinius įvykius. IIIg klasės auklėtoja organizavo „Kahoot“ viktoriną, skirtą Vasario 16-ajai paminėti.

Lai geri darbai ir toliau puošia bei gražina mūsų šalį. Su Vasario 16-ąja!

1-4, 5-8, I-IVg klasių auklėtojos