Sausio 13-osios renginiai

      Sausio 13-ąją gimnazijoje vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ – ant palangių sužibo atminimo žvakutės.
    Vėliau gimnazijos šauliai ir ateitininkai dalyvavo iškilmingoje vėliavos pakėlimo ceremonijoje Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje. Ją iškėlė mūsų gimnazijos jaunieji šauliai. Buvo sugiedotas Lietuvos himnas, įkvepiantį žodį pasakė rajono meras Ramūnas Godeliauskas. Vėliau visi vyko į Kalneliškių kapines pagerbti Alvydo Matulkos, kuris mirė lemtingąją Sausio 13-ąją.
     Vėliau šauliai ir ateitininkai kartu su partneriais: Pandėlio seniūnija, Pandėlio parapija, universaliu daugiafunkciniu centru, Pandėlio miesto bendruomene ir Rokiškio jaunimo centru, organizavo Laisvės gynėjų dienos minėjimą miestelyje.
    Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis už žuvusius. Vėliau prie laužo įvykius prisiminė kraštietis Vincas Bagužis, atsargos vyriausiasis komisaras, nuo 1991 m. ėjęs Policijos departamento prie VRM Transporto policijos tarnybos vyriausiojo komisaro pareigas. Sausio 13-ąją komisaras minėjo ir savo 80-metį. Pasidžiaugęs aktyviu jaunimo dalyvavimu šventėje, jis patikėjo mokyklos muziejuje saugoti jam skirtą Lietuvos Respublikos prezidento Algirdo Brazausko padėką. Renginyje taip pat kalbėjo rajono meras Ramūnas Godeliauskas, Pandėlio seniūnas Algirdas Kulys, Pandėlio miesto bendruomenės pirmininkas Vladimiras Tokarevas.
Mokiniai žuvusius laisvės gynėjus pagerbė skaitydami jų vardus, pavardes, jų mintis ir, skambant varpams, degančius deglus rikiavo šalia laužo. 4 kl. mokinės su trispalvėmis vėliavėlėmis šoko pagal A. Masytės dainą „Laisvė“, skambėjo daina „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“.
      Vėliau kultūros centre vyko protmūšis „Aš atsimenu, kodėl esame laisvi“, kurį organizavo Rokiškio jaunimo centras. Laimėjusi komanda pelnė medalius, kitos – įvairius saldžius prizus.

                                                                                                  Mokytojos Rima Žėkienė, Eglė Glemžienė, Renata Kiburienė

spacer