XXI Pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“

    Pandėlio gimnazijos mokiniai, jaunieji šauliai sausio 7 dieną vyko į Vilniuje vykusį XXXI-ąjį Pagarbos bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“. Šiuo bėgimu pagerbiamas 1991-aisiais Sausio 13-ąją žuvusių Laisvės kovotojų atminimas. Į kelionę paimta Gedimino pilies bokšto vėliava. Bėgimo dalyvius lydėjo muziejininkas V. Kazlauskas, Pandėlio seniūno pavaduotojas, bėgimo entuziastas Andrius Palivonas, mokytoja Aušra Viduolienė.
Antakalnio kapinėse muziejininkas V. Kazlauskas pasakojo apie čia palaidotus Laisvės gynėjus, buvo uždegtos atminimo žvakės, sukalbėta malda. Kaip pagarbos ženklas prie paminklo Laisvės gynėjams buvo išskleista Gedimino pilies vėliava.
     9 kilometrų bėgimą pirmasis iš pandėliečių įveikė A. Palivonas, tarp gimnazistų greičiausias buvo Ramūnas P. Jiems įteiktos A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinės dovanėlės – kalendoriai. Bėgime taip pat dalyvavo Aja, Estela, Šarūnas, Paulius, Gediminas, Edgaras, Mantvydas. Visiems įteikti atminimo medaliai.
Bėgikai turėjo progą aplankyti profesorių Valerijų Ostapenko, kuris 1991 metų Sausio 13–osios naktį savo namuose, Vilniuje, gaivino mūsų kraštietį, parlamento gynėją Alvydą Matulką.
Kartu su Pandėlio gimnazijos bendruomene sveikinimo žodį tarė Rokiškio krašto garbės pilietis Algis Narutis, telefonu sveikino profesoriaus kolega, akademikas Vytautas Jonas Sirvydis.
      „Tragiška sausio naktis mane amžiams sujungė su Rokiškio kraštu. Jaučiu Rokiškio kraštui, jo žmonėms, pilietiškai bendruomenei, jaunimui didžiulę pagarbą,“ – kalbėjo medikas V. Ostapenko.
Smagu, kad jaunųjų bėgimo dalyvių neišgąsdino nuo ryto spaudęs 17 laipsnių šaltis.
                                                                                                                                                          Mokytoja Rima Žėkienė

spacer