Bendruomenės diena

Spalio 26 d. gimnazijoje vyko Bendruomenės diena. Šios dienos tikslas – ugdyti jaunimo pilietiškumą, bendruomeniškumą, formuoti tinkamą vaikų požiūrį į aplinkos saugojimą, tvarkymą, atskleidžiant gamtos svarbą žmogaus gyvenimui.
   Susipažinę su saugaus elgesio instruktažais, mokiniai patraukė į gimnazijos stadioną, kur nuotaikingu draugystės šokiu „Matau tave“ nusiteikė geriems darbams. Darbų būta įvairių: priešmokyklinės grupės vaikai, 1-4 klasių   mokiniai tvarkė gimnazijos teritoriją, 5-7 ir II – IVg klasių mokiniai grėbė lapus Pandėlio miestelio parke, prie      Pandėlio malūno; Ig klasė aktyviai darbavosi mokyklos stadione.
   Aštuntokai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Gėlių žiedai žuvusiems Lietuvos kariams savanoriams ir partizanams“, kurios metu aplankė, sutvarkė, papuošė gėlių puokštėmis ir žvakutėmis atmintinas partizaninės kovos mūsų krašte vietas: karo lakūno, Lietuvos kariuomenės kapitono, partizano Albino Tindžiulio paminklą Gineišių kaime, partizano Balio Krisiūno žūties vietą Šakalių kaime, savanorio Jono Ruželės – Degenių kaime, paminklą Notigalės partizanams atminti, signataro Vytauto Gužo-Kardo paminklą Kazliškyje ir atminimo ženklą jo gimtinėje, Sičiūnų kaime, LLA ltn. Kazimiero Kalpoko grupės skyriaus vado Jono Pūgžlio ir devynių partizanų žūties vietos paminklą, uždegė atminimo žvakutes ir meldėsi prie perlaidotų Notigalės partizanų kapo Pandėlio kapinėse. Panemunio kapinaitėse mokiniai sutvarkė ir pagerbė kario savanorio kapą, „Angelo“ aplinką, Kuodiškių kaime – signataro Vlado Mirono gimtinės vietą, Zablačiaus dvare ir Ratkūnuose – žuvusių partizanų vietas, Taručių kapinaitėse – žuvusių partizanų, apleistus kapus.
     Nors oras ir buvo darganotas, jis nesugadino pakilios mokinių nuotaikos, jie prieš šventes padarė gražesnes gimnazijos, miestelio, seniūnijos gerbtinų vietų aplinkas.

8 klasės auklėtoja Rima Žėkienė

Bendruomenės diena