Jaunimas susipažįsta su Šv. Jokūbo keliu

Pandėlio gimnazijoje įgyvendinamas kultūros paveldo projektas ,,Šv. Jokūbo kelio sakralinių objektų pažinimas ir populiarinimas“. Spalio 21 dieną pranešimą šia tema gimnazistams skaitė Algis Kazulėnas, istorikas, Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos valdybos narys. Jis išsamiai pristatė Šv. Jokūbo istoriją, kalbėjo apie piligrimystės prasmę, aptarė žymiausias vietas. Pristatė savo kelionių patirtį. Po to vyko nuotolinis susitikimas su buvusiu mūsų mokyklos mokiniu Dovydu Babicku, kuris keliavo Europos Šv. Jokūbo keliu (isp. Camino de Santiago). Tai katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje, kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Tradicinis maršrutas iš Prancūzijos į Santjagą eina „prancūzų keliu“ (Camino Francés) nuo Pirėnų kalnų per Pamploną ir Leoną. 1993 m. Šv. Jokūbo kelias įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Dovydas naudodamasis žemėlapiais ir mus vedė tais keliais, o nuotraukų komentarai iliustravo nuostabią kelionę. Susipažinome ne tik su lankomais objektais, gamta, bet ir piligrimų kasdienybe.
                                                                                                       Projekto vadovė Violeta Karaliūnienė