Valandėlė apie Sekmines

    6 klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje valandėlėje, kurią vedė lietuvių kalbos mokytoja V. Danienė. Ši klasės valandėlė buvo skirta paminėti Sekmines. Mokytoja mokiniams papasakojo apie šventės kilmę, trukmę, tradicijas, mokė pinti vainikus.
     Mokiniai sužinojo, kad Sekminių augalas — jaunas, žalias, kvepiantis beržas, todėl senovėje ši šventė dar vadinta Beržų diena. Mokytoja V. Danienė papasakojo ir apie tai, kaip piemenys šventė Sekmines: jie vaišindavosi, linksmindavosi, tą dieną neganydavo gyvulių, iš vakaro pripindavo vainikų iš laukinių gėlių, kurios tuo metų laiku pievose marguote marguodavo, tais vainikais papuošdavo karves.
     Pamokos pabaigoje šeštokai savo pintais vainikais puošėsi patys ir ėjo puošti karvės.
Dėkojame Rimai Statkonienei už suteiktą galimybę papuošti vainiku karvutę.
                                                                                                6 klasės auklėtoja Virginija Baltrukėnienė

spacer