Unikali dovana

    Vasara-susitikimų, prisiminimų ir dovanų metas. Miela, kad Pandėlio 430-ojo jubiliejaus proga susitikime su įdomiais kraštiečiais buvo prisiminta ir Pandėlio gimnazija. Čia su kraštiečiu Ričardu Daunoravičiumi kartu dalyvavusi jo žmona, muzikologė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, habilituota daktarė Gražina Daunoravičienė – Žuklytė (Rokiškio krašto garbės piliečio Leono Žuklio dukra) padovanojo Pandėlio gimnazijos bibliotekai studijų ir mokslo straipsnių rinkinį „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis(1875-1911): jo laikas ir mūsų laikas.“ Rinkinio sudarytojos: Gražina Daunoravičienė ir Rima Povilionienė. Čiurlionio meno tyrimus papildo skaitmeniniai knygos priedai- dvi kompaktinės plokštelės(CD-audio ir CD-extra su video katalogu). Jos teikia galimybę kartu su tyrėjais analizuoti rankraščius, dokumentus, gilintis į paveikslus, klausytis kūrinių įrašų. Knygą išleido Lietuvos muzikos ir teatro akademija 2013 metais. Tai Čiurlionio mirties šimtmečiui dedikuotas tomas.
     Dėkojame profesorei Gražinai Daunoravičienei už brangią dovaną, kuri padės dar plačiau pažvelgti į kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą. Kviečiame gimnazijos bendruomenę skaityti šią knygą ir susipažinti su jos skaitmeniniais priedais.
                                                  Pandėlio gimnazijos bibliotekininkės Regina Baltušienė ir Vida Baužienė

spacer