Pandėlio gimnazija – konkurso „Europos kalbų ženklas“ nugalėtoja

     Visoje Europoje kas antrus metus vyksta konkursas „Europos kalbų ženklas“, skirtas Europos kalbų dienai bei pagerbti tuos, kurie savo veiklomis daug dėmesio skiria kalbų mokymuisi – ir gimtosios kalbos žinių stiprinimui, ir užsienio kalbų lavinimui. Rugsėjo 24 d. Vilniuje vyko konkurso dalyvių apdovanojimai. 2020 metais šio konkurso pagrindinio prizo nugalėtoja Lietuvoje tapo Rokiškio r. Pandėlio gimnazija, aktyviai vykdanti įvairių programų projektus. Ypač geri vertinimai gauti už „eTwinning“ projektus ir veiklas. Kadangi Pandėlio gimnazijoje vyrauja kalbinė ir kultūrinė įvairovė, stebime pozityvų poveikį mokinių gebėjimui mokytis. Vaikai, dalyvaudami „eTwinning“ projekte „Kelionė į pasakų šalį“, vaidino spektakliuose rusų ir anglų kalbomis; vykdydami projekto „Laiškai draugams“ veiklas, rašė ir skaitė gautus iš užsienio laiškus. Projekto „Poetas / rašytojas – nacionalinis šalies simbolis“ veiklose mokiniai ne tik pristatė žymų Lietuvos žmogų ir susipažino su kitų tautų atstovais, bet ir išmoko naudotis įvairiais informacinių ir komunikacinių technologijų įrankiais bei nuotolinio darbo priemonėmis. Projekto „Žymūs Lietuvos ir Lenkijos žmonės“ metu mokiniai iš kaimyninių šalių ieškojo istorinių, kalbinių šalių sąsajų, mokė vieni kitus kalbėti lenkiškai ir lietuviškai, vyko tarpkultūriniai mainai. Projekto rezultatas – didaktinis žaidimas keturiomis kalbomis „POL-LiT“. Šios veiklos daro pozityvų poveikį mokinių gebėjimui mokytis, socialinei įtraukčiai.  Pozityvų poveikį pajuto ir mokytojai: išmoko dirbti su skirtingų tautybių vaikais, bendravo ne tik gimtąja kalba, pasirengė tolimesnei įtraukčiai bei strategijų plėtojimui. Taip pat mokytojai turėjo galimybę dirbti su skirtingomis kalbomis kalbančiais mokiniais.Šių projektų veiklos – tai mokytojo iniciatyvų ir darbo metodų kompleksas, kaip mokytis užsienio kalbos dalyvaujant „eTwinning“ ir kt. projektuose, kuriuose daug dėmesio skiriama kalbų mokymuisi – tiek gimtosios kalbos žinių stiprinimui, tiek užsienio kalbų lavinimui. Pagrindinį prizą Pandėlio gimnazijai skyrė Europos Komisija – tai „Europos kalbų ženklo“ sertifikatas bei kvietimas dalyvauti Europos kalbų dienai skirtame renginyje Briuselyje, kuris šiemet vyks nuotoliniu būdu. „Europos kalbų ženklo“ konkursui pateikiame tik kelis projektų pristatymus, o jų yra dar daugiau. Kiekvienų metų spalio mėnesį skelbiami projektai, apdovanoti Europos Kokybės ženkleliais. Pandėlio gimnazijai, už įvykdytus projektus, ne kartą suteiktas Europos Kokybės ženklelis. Labai tuo džiaugiamės. Vadinasi, mes žygiuojame pirmyn ir turime perspektyvų!

dav

dav

 

spacer