Anglų kalbos pamoka-renginys „Halloween traditions and games“

Paskutinę savaitę prieš atostogas 2-8 kl. mokiniai pradėjo ruoštis pamokai-renginiui „Halloween traditions and games“.  6-8 klasių mokiniai išpjaustė moliūgus ir jais papuošė koridorių ir klasę, o 2-5 klasių mokinukai darė moliūgėlius iš popieriaus, skeletus iš ausų krapštukų, saldainių maišelius ir šikšnosparnius. Anglų kalbos mokytoja Ala Krasauskienė vedė dvi integruotas pamokas. Su technologijų mokytoja Vaiva Kubiliene ir 6 klasės mokiniais kepė moliūgų pyragą. Integruotos pamokos metu mokiniai receptą išvertė į anglų kalbą, produktai ir gaminimo eiga buvo sakoma tik užsienio kalba. Kiti mokiniai išpjaustė nuostabius žibintus iš moliūgų ir papuošimą moliūgo pyragui. 4 klasės mokiniai su mokytoja Renata Kiburiene integruotoje anglų kalbos ir dailės pamokoje išmoko naujų žodžių darydami heloviniškus saldainių maišelius ir šikšnosparnius. Spalio 25 ir 26 dienomis nuo pat ryto į gimnaziją rinkosi raganaitės, burtininkai, vampyrai, velniūkščiai, vaiduokliai ir kiti personažai, kurie norėjo susipažinti su helovino tradicijomis ir žaidimais. Siaubūnus pasitiko ir susirinkusius mokinius sveikino renginio vedėja ragana Ala Krasauskienė. Jai į pagalbą atskubėdavo šikšnosparniu virtusi mokytoja Diana Šaltienė, kuri mokiniams skirdavo video užduotį. Tik prasidėjus pamokai-renginiui ragana Ala pakviesdavo visus dalyvius nusifotografuoti prie „selfių“ sienelės. Pamokos metu buvo trumpai supažindinta su helovino šventės tradicijomis bei istorija. Grojant šiurpiai muzikai įvairiausias kostiumais pasipuošę šventės dalyviai vykdė pačias netikėčiausias užduotis: prisiminė šventės simbolius, galvą suko spręsdami kryžiažodžius, atliko užduotis, susijusias su helovino tradicijomis, ir dalyvavo linksmuose žaidimuose. 6 klasės mokiniams labai netikėta buvo užduotis, kuri buvo paslėpta po suolu ir kurią buvo galima atlikti tik gulint ant žemės, ja buvo patikrinta, ar persirengėliai moka taisyklingai rašyti žodžius, susijusius su helovino simboliais. Šventės dalyviai galėjo patys padaryti ir pasižiūrėti į kitų padarytas mumijas, išbandyti save „Taikliosios rankos“ rungtyje mėtydami kiaušinį vienas kitam į rankas. Šios rungties nugalėtojais tapo 7 klasės mokiniai Arminas Z. ir Elijas L., kurie nusviedė žalią kiaušinį 16 m. Visai nedaug nuo jų atsiliko šeštokai Gabrielė K. ir Tautvydas V. numesdami kiaušinį 14 m. Ir dideli, ir maži parodė sumanumą traukdami saldainius iš miltų ir vikrumą dėliodami dėlionę. Daug sumanumo pareikalavo balionų sprogdinimo užduotis, nes dalyviai jį turėjo susprogdinti be rankų ir kojų. 8 klasės mokiniai išsiskyrė helovinišku makiažu, o 2-4 klasių mokiniai įvairių kostiumų gausa.
Pamoka prabėgdavo žaibišku greičiu ir net negirdėdavome skambučio. Labai smagu ir gera širdyje, kai matai, kad mokinių veidai švyti. Iki kitų metų, velniukai ir velniūkštės.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Ala Krasauskienė