Ekskursija po Dzūkiją

Įgyvendindami kultūros paveldo finansuojamą projektą ,,Pandėlys – 100 metų- 100 objektų“ IVg klasės mokiniai su auklėtoja Alia Melvydiene ir projekto vadove Violeta Karaliūniene keliavo po Dzūkijos kraštą. Pirmąją kelionės dieną apsilankėme Dzūkijos nacionalinio parko turizmo informacijos centre, susipažinome su regiono savitumu. Aplankėme Merkinės Kryžių kalnelį, skirtą Dainavos partizanams. Grožėjomės gamtos panorama nuo Merkinės piliakalnio, apžvalgos bokšto. Aplankėme ir garsiąją Merkinės piramidę. Nuvykę į Druskininkus aplankėme dailininko, kompozitoriaus M.K.Čiurlionio muziejų, klausėmės išsamaus gidės pasakojimo apie Čiurlionio gyvenimą, kūrybą. Nuotraukose matėme ir garsaus menininko brolį Joną, kuris dirbo Pandėlio progimnazijoje muzikos mokytoju. Vakare dalis gimnazistų lankėsi vandens parke, kiti pramogavo keltuvuose ar važinėdami dviračiais, džiaugdamiesi nuostabiu šokančiu ir dainuojančiu fontanu. Kitą dieną po sočių pusryčių viešbutyje ir nusiprausimo grožio šaltinėlio vandeniu važiavome į Grūto parką. Audiogidas pasakojo skaudžią mūsų tautos istoriją, pateikė daug įdomių faktų apie sovietinį laikotarpį. Subartonyse, rašytojo V.Krėvės tėviškėje, dalyvavome netradicinėje pamokoje. Gidė įdomiai pasakojo apie Krėvės asmenybę, gyvenimą, supažindino su XX amžiaus pradžios ir vidurio istoriniu kontekstu. Rašytojo gimtinėje lankėmės jo gimtadienio dieną- kapinėse uždegėme žvakutes ant V.Krėvės, jo žmonos ir dukters kapų. Po to maršrutas tęsėsi iki Punios piliakalnio, kuris mena senus viduramžių laikus ir kunigaikštį Margirį. Birštone pakvėpavome mineralais prisodrintu vandeniu, pasigrožėjome nuostabiais vaizdais. Kaune aplankėme V.B.Sruogų namą – muziejų. Gidė papasakojo apie rašytojo B.Sruogos asmenybę, Štuthofo lagerį, knygos ,,Dievų miškas“ sukūrimo ir išleidimo aplinkybes ir kt. Po įtemptos kelionės puikios nuotaikos ir kupini gerų įspūdžių vėlai vakare grįžome namo.
                                                                              Projekto vadovė Violeta Karaliūnienė