Pažintinė ekskursija po Žemaitiją

     Įgyvendindami kultūros paveldo projektą ,,Pandėlys – 100 metų – 100 objektų“ IIbg klasės mokiniai keliavo po Žemaitijos kraštą.

     Simboliška, bet mūsų kelionė sutapo ir su pasauline Turizmo diena, todėl D.Poškos muziejuje mūsų laukė staigmena – nemokamas lankymas. Gidė labai įdomiai pasakojo apie pirmojo Lietuvoje etnografijos muziejaus įkūrėją D.Pošką, jo nuveiktus darbus. Toliau maršrutas tęsėsi iki Klaipėdos. Persikėlę keltu vykome iki Lietuvos jūrų muziejaus, apžiūrėjome atnaujintą ekspoziciją. Visą dieną keliavome po Kuršių neriją, pačią gražiausią Lietuvos vietą, įrašytą į pasaulio UNESCO kultūros paveldą. Aplankėme aukščiausią kopą Nidoje, Naglių pažintinį taką, vadinamas ,,mirusias kopas“, kormoranų ir pilkųjų garnių perymvietę, Raganų kalną, pasivaikščiojome Juodkrantės krantine. Grožėjomės audringa jūra. Pernakvoję Juodkrantėje vykome į delfinariumą. Delfinų pasirodymas nepaliko nė vieno abejingo – suteikė labai daug teigiamų emocijų. Po to lankėmės Šaltojo karo muziejuje Plokštinėje. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje.
       Kelionės dalinai finansuota iš KPD projekto.
                                                                                                 Projekto vadovė Violeta Karaliūnienė

      

spacer