Ekskursija į Kauną

        Rugsėjo 21 dieną 8 ir Ig klasių mokiniai vyko į Kauną. Pirmiausiai mokiniai lankėsi Kauno taikomosios dailės mokykloje. Čia gimnazistai susipažino su juvelyro, fotografo ir kompiuterinės grafikos specialybėmis, mokymosi trukme, reikalavimais. Kiekviena grupė gavo praktines užduotis, kurių dėka artimiau pažino specialybių specifiką.


      Vėliau ekskursijos dalyviai aplankė Kauno IX forto muziejų. Čia muziejaus gidė papasakojo mokiniams apie muziejaus istoriją, Hitlerio vykdomą žydų eliminaciją, Krištolo naktį, žydų genocidą II pasaulio karo metu. Po to mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Pasigailėti negalima bausti?“ Tai buvo vaidmenų žaidimas. Devintokai, pasirinkę teisėjo, prokuroro, advokato, prisiekusiųjų vaidmenis, peržiūrėję filmuotą medžiagą apie lietuvius, kurie šaudė žydus, turėjo išteisinti arba nubausti žydus šaudžiusius lietuvius. Gimnazistai aktyviai dalyvavo žaidime, argumentuotai išsakė savo poziciją – jie nusprendė, kad reikia lietuvių pasigailėti. Po edukacinių programų ir ekskursijos po muziejų mokiniai aplankė memorialinį paminklą ir padėjo akmenukus, ant kurių buvo užrašytos Pandėlyje nužudytų žydų pavardės.
          Tada dalis mokinių lankėsi Kauno zoologijos sode, o kiti pramogavo batutų parke.
                                                                                                                    Ig klasės auklėtoja Virginija Danienė

spacer