Lietuvos gimtadienį švenčiame kartu

Vasario 15 dieną gimnazijoje vyko daug renginių, skirtų Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. Pirmiausia vyko renginys aktų salėje. Gimnazijos direktorius Donatas Karaliūnas sveikino visus su švente, apdovanojo kraujo donorystės akcijos ,,Mūsų kraujas Tau, Lietuva“ dalyvius, sporto varžybų nugalėtojus.

Taip pat šią dieną baigėsi projektas ,,100 gerų darbų Lietuvai“. Po įnirtingos kovos nugalėtojais tapo 7 klasės mokiniai- jiems įteiktas prizas – kelionė. Antroje vietoje liko IIbg klasės mokiniai. Jiems atiteko rėmėjo Romo Kišūno prizas – pasivažinėjimas kartais. III vietą laimėjo 6 klasės mokiniai – jie buvo apdovanoti rėmėjo Audriaus Dagio prizu – picų kepimu picerijoje. Jie gavo ir papildomą prizą už nuolatinį mokyklinės uniformos nešiojimą. Penktokai ir IIag kl. mokiniai buvo apdovanoti tortu. Renginį paįvairino dainos apie Lietuvą, kurias dainavo visa salė. Po to visi dalyvavome šventinėje eisenoje iki Pandėlio parko. Eidami mokiniai sveikino pandėliečius su Lietuvos gimtadieniu, įteikdami atvirukus ir trispalves apyrankes. Pandėlio parke iš trispalvių paukštelių sudėliojome ,,100“, rankomis apjuosėme ką tik pastatytą mažąją Gedimino pilį (idėją įgyvendino pandėlietis verslininkas Valdas Pipikas). Eisenoje dalyvavo ir Pandėlio pradinės mokyklos mokinukai, mokytojai. Po eisenos vykome į signataro Vlado Mirono tėviškę Kuodiškių kaime. IIa g klasės mokiniai pristatė savo paruoštą programą, buvo sugiedotas tautos himnas. Renginyje dalyvavo Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis, kuris džiaugėsi jaunimo aktyvumu. Pandėlio etnografinio ansamblio dalyviai visus pakvietė pašokti ratelių, padainuoti dainų. Vakare mokiniai rinkosi į renginį ,,Naktis mokykloje“. Smagu, kad į mūsų veiklas įsitraukė ir tėvai, kurie dalyvavo naktinio krepšinio varžybose ir įsteigė mokiniams specialų prizą. Daugiau kaip 20 mokinių dalyvavo žygyje iki Radžiūnėlių kapinių, kur sovietiniais metais buvo iškelta Lietuvos vėliava. Jie atkartojo tą žygį laisvės sąlygomis. Šią idėją pasiūlė rajono tarybos narys Egidijus Vilimas. Jis pats lydėjo dalyvius iki kapinių, papasakojo mokiniams pokario laiko istoriją. Mokiniai taip pat uždegė žvakutes ant Pandėlio partizanų kapų. Vėliau buvo paleisti fejerverkai, prie Pandėlio pilies uždegti fakelai ir žvakutės. Šokiai, žaidimai, varžybos vyko iki paryčių. O ryte prisijungėme prie Pandėlio bendruomenės akcijos ,,Mes tikrai mylim Lietuvą“. Pandėlys Lietuvos 100 atšventė įdomiai ir smagiai.
                                                       Neformalaus ugdymo organizatorė Violeta Karaliūnienė

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimas Pandėlio gimnazijoje