Naktinis žygis Biržuose

          Gruodžio 15 dieną Pandėlio jaunieji šauliai vyko į Biržų Stepono Giedriko-Giriečio 501-osios kuopos atkūrimo 25-ąsias metinių renginius.

            Kartu su visais svečiais pasveikino biržiečius garbingo 25-mečio proga. Visi vaišinosi iškeptu tortu. Po to šventės jaunieji šauliai ruošėsi naktiniam žygiui, skirstėsi pareigomis. Žygio metu buvo atliekamos įvairios užduotys prie paminklo Salaspilio mūšio 410-mečiui paminėti (suvaidintos kautynės tarp LDK ir Švedijos); keliaudama prie Astravo užtvankos darni žygeivių kolona buvo ,,užpulta priešo“, bet apsigynė. Aplankytas paminklinis akmuo 1941 m. birželio 23 dienos sukilėlių žūties vietai atminti. Jų atminimas pagerbtas tylos minute, uždegta žvakutė. Prie grafų Tiškevičių rūmų surengta kalėdinė fotosesija. Ant ilgiausio Lietuvos liepto jaunieji šauliai susikibo rankomis išsirikiavę pagal gimimo datas nuo jauniausio iki vyriausio. Visą liepto atstumą įveikė dainuodami žygio dainas, prie miesto eglės dainavo kalėdines dainas. Grįžę į nakvynės vietą dalyvavo šaudymo varžybose. Tarp mergaičių antrąją vietą iškovojo Faustė K. Dalyviams įteikti diplomai. Džiaugiamės ilgamete draugyste su bendraamžiais iš Biržų. Užsiėmimai vyksta iš Vaikų neformalaus švietimo lėšų.

                                   Šaulių kuopos vadė Rima Žėkienė

Naktinis žygis
spacer