Jaunojo šaulio I-osios pakopos įskaita

            Pandėlio jaunieji šauliai lapkričio 12 dieną vyko į Kupiškio P. Matulionio progimnaziją. Kartu su bendraamžiais iš Panevėžio A.Smetonos šaulių 5-osios rinktinės nariais visi rinkosi laikyti Jaunojo šaulio I-osios pakopos kurso įskaitos. Ją sudarė testas, rikiuotės elementai, šaudymas pneumatiniu ginklu.              Kad galėtų laikyti įskaitą, rudens atostogų metu jaunieji šauliai vyko į karaliaus Mindaugo husarų batalioną Pajuostyje (Panevėžio r.). Jame mokėsi ceremonijų statuto, kloti lovą, kultūringai elgtis valgykloje. Taip pat važiavo į ekskursiją, kurios metu aplankė ir pagerbė Vyčio apygardos partizanų kapus, pramogavo Anykščiuose, paminėjo 98-ąsias Šaulių sąjungos Panevėžio miesto skyriaus (dabar rinktinės) įkūrimo metines. Jaunieji šauliai dalyvavo ir karinio rengimo užsiėmimuose apie Lietuvos kariuomenės ginkluotę, radijo ryšį, taktines pratybas.
               Įskaitą išlaikė ir pažymėjimus gavo Andrius Ž., Deimantė S., Donatas B., Elijas L., Kajus U., Karolis G. bei Simonas V..
                                                                                          Kuopos vadė Rima Žėkienė

spacer

Leave a reply